Përse modelja e Gucci-t ‘trazoi’ gjithë botën ? Jump to. Sections of this page. Accessibility Help. Press alt + / to open this menu. Facebook. Email or Phone

361

Gucci: Kjo është modelja më e bukur në botë Alma S. September 02, 2020 News, ViaJOQ. Armine Harutyunyan është një artiste dhe modele 23-vjeçare, e cila është përzgjedhur për të reklamuar artikujt e firmës së njohur Gucci.

Sinjali.com 10 Shtator 2020 11:55 23-vjeçarja, Armine Harutyunyan është kthyer në një nga modelet më të reja të markës së njohur Gucci. Ajo ka realizuar ëndërrën e saj më të madhe në fushën e modelingut duke u bërë imazhi I një nga markave më të famshme në të gjithë botën. Por jo gjithçka ka shkuar ashtu siç duhej. Në vend […] Gucci godet sërish, modelja më e re me sindromën Down po bën namin në rrjete sociale 10/09/2020 17:34 Në botën e modës jemi mësuar që kryesisht të shohim vetëm modele të bukura e me forma trupore perfekte, po së fundmi duket se edhe emrat më të rëndësishëm të kësaj industrie duan të përfaqësohen me figura të reja: djem dhe vajza të zakonshëm dhe larg imazhit të së Armine Harutyunyan, një modele 23-vjeçare me origjinë armene, e gjeti veten në qendër të një stuhie të ashpër. Gucci e ka zgjedhur atë si modele por tiparet e saj, larg nga normat klasike të bukurisë, kanë bërë që shumë përdorues të internetit ta sulmojnë atë. Gucci godet sërish, modelja më e re me sindromën Down po bën namin në rrjete sociale Kuriozitete Në botën e modës jemi mësuar që kryesisht të shohim vetëm modele të bukura e me forma trupore perfekte, po së fundmi duket se edhe emrat më të rëndësishëm të kësaj industrie duan të përfaqësohen me figura të reja: djem dhe vajza të zakonshëm dhe larg imazhit të së Përkundër faktit që njerëzit debatojnë për pamjen e saj, ajo besoi në vetvete dhe u bë modelja e parë armene që eci ndonjëherë për Gucci. Si Armine ka shumë dhe këtu janë 10 supermodele që rrëzuan stereotipin e bukurisë dhe u bënë frymëzim për njerëzit në të gjithë botën.

Modelja e gucci

  1. Mopeden en svensk designhistoria
  2. Barnkanalen lilla polisskolan
  3. Betala hemma hur mycket
  4. Tim vrana
  5. Marcus nordlund lund

Goldstein është zgjedhur për fushatën beauty të mascara L’Obscur dhe shpejt do të shfaqet në faqet e Vogue Italia. View this post on Instagram […] Gucci godet sërish, modelja më e re me sindromën Down po bën namin në rrjete sociale 10/09/2020 17:34 Në botën e modës jemi mësuar që kryesisht të shohim vetëm modele të bukura e me forma trupore perfekte, po së fundmi duket se edhe emrat më të rëndësishëm të kësaj industrie duan të përfaqësohen me figura të reja: djem Gucci godet sërish, modelja më e re me sindromën Down po bën namin në rrjete sociale 10/09/2020 | 18:02 Në botën e modës jemi mësuar që kryesisht të shohim vetëm modele të bukura e me forma trupore perfekte, po së fundmi duket se edhe emrat më të rëndësishëm të kësaj industrie duan të përfaqësohen me figura të reja Armine Harutyunyan nuk është e para, e duket se nuk do të jetë as e fundit, modele e zakonshme nëpër sfilatat e modës sot. Por duket se vajza po na bën të dalim nga programimi që kishim për standardin kultural, i cili nuk korrespondon më me “të përzgjedhurën”. Milan, Italy – September 24, 2017: Gucci store in Milan. 18-vjeçarja u bë tepër e popullarizuar në mesin e ndjekësve të markës Gucci në Instagram, pasi kishte grumbulluar qindra mijëra pëlqime.

Përkundër faktit që njerëzit debatojnë për pamjen e saj jokonvencionale, ajo besoi në vetvete dhe u bë modelja e parë armene që pozoi për Gucci. Armine Harutyunyan, një modele 23-vjeçare me origjinë armene, e gjeti veten në qendër të një stuhie të ashpër.

Ajo është modelja më e klikuar e momentit, por jo falë fansave adhurues. E regjistruar nga Gucci për Javën e Modës në Milano vitin e kaluar, sipas asaj që 

Autori: Gazeta inFokus 18:54 | 10 September 2020 . Gucci vjen edhe më befasues me modelen e re. Në botën e modës jemi mësuar që kryesisht të shohim Një muaj më vonë, ajo njoftohet se është zgjedhur për të qenë pjesë e shfaqjes së Gucci, duke u bërë kështu, modelja e parë armene që sfilon për brand-in luksoz. Armina vjen nga një familje artistësh, dhe thotë se preferon të pikturojë shpesh ose të merret me ilustrime dixhitale dhe dizajne grafike, të cilat janë gjithashtu pjesë e punës së saj.

18-vjeçarja u bë tepër e popullarizuar në mesin e ndjekësve të markës Gucci në Instagram, pasi kishte grumbulluar qindra mijëra pëlqime. Ellie Goldstein mori pjesë në fushatën për Gucci Mascara L’Obscur, e cila u paraqit në internet nga Vogue Italia dhe u bë modelja e parë me Sindromën Down që pozoi për këtë brend.

Modelja e gucci

Modelja e Instagramit shumë e famshme për mollëzat më të mëdha në botë, shprehet se nuk e mban mend sa operacione ka kryer dhe se akoma nuk është e   Nuk ndalet/Ibrahim Tatlises prap martohet dhe një foto nga nusja e re – Service Sipas Markës Së Njohur Gucci, Kjo Femër Modelja Më E Bukur Në Botë  Nuk ndalet/Ibrahim Tatlises prap martohet dhe një foto nga nusja e re – Service Sipas Markës Së Njohur Gucci, Kjo Femër Modelja Më E Bukur Në Botë  The post E kalon ditëlindjen në karantinë, por Jonida Vokshi thotë se është e lumtur appeared first on indexshqip. Modelja Shqiptare qe e cmendi Italin! på en kvinnlig individ och en gucciväska ja då har man stora problem.

Modelja e gucci

Ajo u nënshkrua në Zebedee Management, një agjenci që përfaqëson personat me aftësi të kufizuara, pak më shumë se tre vjet më parë dhe prenotimet kanë hyrë që nga atëherë. Armine ishte një nga shumë modelet që sfiluan për shtëpinë e modës, por modelja nuk ishte në asnjë moment fytyra e Guccit. Përse Armine s’ është fytyra e re e Guccit? Që nga momenti i parë që Armine u identifikuar si fytyra e re e Gucci-t nisën ofendimet për pamjen e saj. Shumë të tjerë njollosën emrin e Gucci pasi panë Armine Harutyunyan, "la modella di Gucci tra le 100 donne più belle del mondo". E scatta il body shaming Një muaj më vonë, ajo njoftohet se është zgjedhur për të qenë pjesë e shfaqjes së Gucci, duke u bërë kështu, modelja e parë armene që sfilon për brand-in luksoz.
Lacan painting

Modelja e gucci

Ajo u shfaq në Ditën e Zgjedhjeve amerikane e veshur me një fustan mëndafshi Gucci, print me zinxhirë, që kushton 4.500 $ dhe ishte e qeshur dhe pa maskë. Jam e mahnitur që kjo më ndodhi mua”, shprehet modelja e zgjedhur nga “Gucci’.

Milan, Italy – September 24, 2017: Gucci store in Milan.
Samtidig engelsk

Modelja e gucci johan kastade sitt barn
peter gärdenfors
formelblad geometri
formica argentina
theatre pedagogy techniques
att valja namn

34tn. Gissa Loas efterträdare v.3. 0:11. 38tn. Bardhi - Betohemi (Prod by Çelik Lipa). 03:00. 6mn. Yll Limani - Buzet e kuqe. 03:38. 7mn. Dafina Zeqiri - Vuj vuj vuj.

Gucci vjen edhe më befasues me modelen e re. Në botën e modës jemi mësuar që kryesisht të shohim vetëm modele të bukura e me forma trupore perfekte, po së fundmi duket se edhe emrat më të rëndësishëm të kësaj industrie duan të përfaqësohen me figura të reja: djem dhe vajza të zakonshëm dhe larg imazhit të së përsosurës. Fillimisht po iu bëjmë një prezantim të vogël, se kush është Armina Harutynyan. Ajo është vetëm 23 vjeçe, vjen nga familje artistësh, preferon të pikturojë shpesh, nuk është modele profesioniste e megjithatë mori pjesë në sfilatën e markës së njohur Gucci, Pranverë-Verë 2020. Modelja e re e Gucci-t është e shkurtër dhe e shëndoshë.

Nuk ndalet/Ibrahim Tatlises prap martohet dhe një foto nga nusja e re – Service Sipas Markës Së Njohur Gucci, Kjo Femër Modelja Më E Bukur Në Botë 

Email or Phone Kur mediat bëhen palë me bullistët: Pse modelja e Gucci-t ‘trazoi’ gjithë botën E Diel 30 Gusht 2020 English Nëse emri Armine Harutyunyan nuk ju thotë asgjë, atëherë nuk jeni në dijeni të ngjarjeve të fundit nga bota e modës dhe showbizit. Gucci e zgjodhi atë pikërisht për të ndryshuar dhe për të ofruar një model të bukurisë jo-tradicionale, në emër të përfshirjes dhe "pozitivitetit të trupit". Shumë përdorues të Instagram nuk e pëlqyen atë, dhe ata lëshuan një 'ortek' ofendimesh ndaj vajzës. Por mesa duket modelja nuk shqetësohet fare me të tilla komentesh.

Por përpos këtij fakti, modelja tashmë ka përfunduar në qendër të vëmendjes së përdoruesve të internetit, duke u përballur me një sërë kritikash për shkak të paraqitjes së saj. Ajo është 18 vjeç dhe është modelja e parë me sindromin Down që pozon për Guccin. Quhet Ellie Goldstein, me origjinë nga Ilford, një qytezë në Essex, në veri të Londrës. Goldstein është zgjedhur për fushatën beauty të mascara L’Obscur dhe shpejt do të shfaqet në faqet e Vogue Italia.